Digitaal maken Minitrix 6400

De Minitrix NS 6433 is digitaal te maken met een 6 polige NEM651 decoder. Onze voorkeur gaat uit naar de N045 van Kuehn.

Mintrix heeft niet een goede aansluiting voor de NEM651. Deze zorgt vaak voor contact problemen. Een oplossing is om deze te solderen. Dat gaat als volgt.

Vertin eerst alle contactjes op de printplaat. Zorg dat er weinig tin op zit een alles even hoog. Vertin dan de decoder pinnen. Hou de decoder tegen de print aan en tik elke pin kort aan met de soldeer punt zodat de decoder en print aan elkaar vloeien.

Mocht het mis gaan en je wilt de decoder weer verwijderen, leg dan de soldeerpunt horizontaal op alle pinnen om de decoder los te maken en maak later de contacten en pinnetjes weer schoon met de soldeerpunt (hopelijk dat dit niet nodig is, maar het kan wel).

Let op bij het open maken en dicht maken van de loc dat de gijze bodem plaat niet omhoog komt, want anders ben je zo de veer haar van de koppeling kwijt.

dscf4959
20150918_173631